حق امتیاز مبتنی بر شنوندگان SoundCloud نوید پرداخت بهتر هنرمندان مستقل را می دهد


هنرمندانی که از حق پخش موسیقی شکایت کرده اند شکایت دارند ممکن است به زودی گزینه بهتری – در شرایط مناسب داشته باشند. SoundCloud سیستم حق امتیاز " fan-powered " را برای هند راه اندازی کرده است که اشتراک یا پول تبلیغات شما را برای هنرمندانی که به آنها گوش می دهید می فرستد ، نه یک استخر عمومی که به هنرمندان براساس آنها سهم کل نمایشها در کل سرویس. در حالت ایده آل ، این اطمینان حاصل می کند که هنرمندان مستقل به درستی حقوق دریافت می کنند. منتقدان مدت طولانی است که به دلیل ادعای علاقه به ستاره های بزرگ و ارسال پول به نوازندگانی که هرگز بازی نمی کنید ، انتقاد می کردند.

این تغییر برای نوازندگان با استفاده از SoundCloud Premier ، Repost و Repost Select از اول آوریل اعمال می شود. این شرکت گفت که باید حدود 100000 هنرمند را تحت تأثیر قرار دهد. این از لحاظ نظری حداقل برای برخی از نوازندگان تفاوت ایجاد می کند. SoundCloud مثالهایی از هنرمندانی را ذکر کرد که می توانستند چندین برابر حق امتیاز قبلی خود را جمع کنند – پنج برابر بیشتر در یک مورد. در عمل مدل سلطنتی مبتنی بر شنونده به طور بالقوه گران است ، و ممکن است برای بهبود درآمد هنرمندان میانه راه که پیروان قابل توجهی دارند اما به زمان زیادی نرسیده اند ، کار چندانی نمی کند. مطمئناً هیچ تضمینی وجود ندارد که این مدل بدون حمایت از برچسب های بزرگی که به زودی از این مدل به دست نمی آورند ، استفاده شود.

تلاش SoundCloud می تواند به عنوان یک آزمایش واقعی از این روش باشد و این شرکت به وضوح شرط می بندد که هندهای بیشتری به امید دریافت حقوق بهتر در سیستم عامل خود منتشر خواهند کرد. این می تواند انتخاب موسیقی شما را گسترش دهد و در صورت نگرانی از امرار معاش هنرمندان دلیل بیشتری برای استفاده از SoundCloud به شما می دهد.منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول