ریویان کامیون برقی R1T خود را در هوای شدید سرد آزمایش کنید


اگر Rivian's R1T بخواهد مطابق تصویر كامیون ماجراجویی الكتریكی خود ادامه دهد ، باید شرایطی را زنده نگه دارد كه بتواند سایر خودروهای الكترونیك را به رحمت وادار كند … و این فقط می تواند آن را مدیریت كند. همانطور که Electrek یادداشت می کند ، شرکت راه اندازی شده جزئیات و ویدیویی از آزمایش آب و هوای زمستانی را در بودت ، مینه سوتا ، جایی که درجه حرارت به -40 درجه فارنهایت رسیده است – به اندازه کافی سرد و جدی می کند ، به اشتراک گذاشته است. مشکل بسیاری از باتری های EV. شنیدن اینکه R1T از این آزمون عبور کرده است تعجب آور نخواهد بود (ممکن است Rivian در غیر این صورت این مطلب را ارسال نکرده باشد) ، اما روند خشک نشان داد که فناوری منحصر به فرد گرم شدن کامیون کار کرده است.

به جای استفاده از بخاری های اختصاصی که باتری را بیشتر خالی می کند ، Rivian به صفحه سرد مرکزی متکی است که انرژی نسبتاً کمی برای گرم نگه داشتن سلولهای باتری برای عملکرد ایده آل مصرف می کند. اگر فراموش کنید که در یک روز ناچیز وصل شوید ، شارژ اولیه کاهش می یابد (میزان شارژ شما تقریباً برای یک ساعت به نصف کاهش می یابد) ، اما باید R1T شما را در مدت زمان 20 دقیقه به عملکرد کامل برساند.

آزمایش زمستانی همچنین به ریویان فرصتی داد تا تأیید کند که الگوریتم های کنترل کشش در زمستان به درستی کار می کنند ، از جمله در برف های ضخیم و روی یخ.

جزئیات به طور واضح برای فروش خریداران احتمالی R1T در مورد سودمندی سالانه کامیون است. از اولین بعداً در سال 2021 . همچنین مهم است که استرس داشته باشیم که رقبا نیز در حال بهبود هستند. به عنوان مثال ، تسلا برای بهبود عملکرد آنها در شرایط خنک کننده ، پمپ های حرارتی را در اتومبیل های اخیر (به طور عمده مدل های Y و جدیدتر مدل 3) ساخته است.

در همان زمان ، این پست نشان می دهد که EV در سال های اخیر چه مقدار بهبود یافته است. – آنها دیگر فقط به افرادی در مناطق خوش آب و هوا که دمای انجماد در آنها نادر است ، معطوف نمی شوند. اگر EV ها بخواهند وارد جریان اصلی شوند و مورد توجه همه قرار گیرند ، بسیار مهم خواهد بود ، حتی اگر نمونه های اولیه مانند $ 75،000 R1T برای اکثر مردم از دسترس خارج شود.

]



منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول