اپل اکنون امتیازهای قابل تعمیر دستگاه را در فرانسه نشان می دهد


با تشریح توافقنامه سبز اتحادیه اروپا که به دنبال دستیابی به بی طرفی آب و هوا تا سال 2050 است ، بررسی دقیقاً به ماندگاری ابزارهایی روی آورده است که به سد زباله های الکترونیکی تولید شده سالانه در قاره کمک می کنند. در تلاش برای مقابله با مشکلات ناخواسته ، سال گذشته فرانسه رأی داد که نمایه قابل تعمیر برای انواع الکترونیک ، از ماشین لباسشویی گرفته تا تلفن های هوشمند را معرفی کند. اکنون که قانون به اجرا درآمده است ، اپل (که به سختی می توان تلفن های آن را از طریق DIY حل کرد) شروع به لیست کردن امتیازات قابل تعمیر آیفون و مک بوک در فروشگاه آنلاین خود در فرانسه کرده است.

همانطور که گزارش شده است The Verge ] ، رتبه بندی به راحتی جدا شدن دستگاه و در دسترس بودن کتابچه های راهنمای تعمیر و قطعات یدکی را پوشش می دهد. در غیر این صورت محدوده ستاره ای آیفون 12 با شاخص جدید نمره زیر قابل تعمیر 6/10 دریافت کرد. پیوندها به لیست کامل محصولات دارای رتبه بندی در صفحه پشتیبانی Apple (به زبان فرانسه) قابل مشاهده هستند. سایر امتیازات محصولات این شرکت از نظر تاریخ عرضه و دسته بندی متفاوت است. آیفون 11s سال گذشته بین 4.5 و 4.6 رتبه بندی شده است ، در حالی که امتیازات MacBook از 5.6 تا 7. است.

از ژانویه ، تولید کنندگان در فرانسه برچسب های رنگی را نشان می دهند که امتیازات محصولات خود را در مغازه ها و آنلاین نشان می دهد. قانون ضد زباله برای این که خریداران را در جریان عمر لوازم الکترونیکی خود قرار دهد ، طراحی شده است تا آنها را به انتخاب کالاهای با دوام بیشتر ترغیب کند. جریمه های عدم رعایت مقررات انتظار می رود سال آینده معرفی شود.

اگرچه این سیستم بر اساس دستورالعمل های دقیق استوار است ، رادیو بین المللی فرانسه خاطرنشان می كند كه این بدون نقص نیست: تولیدكنندگان امتیازات خود را ارائه می دهند و با ارائه اطلاعات ساده در مورد نرم افزار به راحتی می توانند امتیاز بگیرند به روز رسانی به عنوان مثال ، سامسونگ با ارائه یک راهنمای تعمیر آنلاین ، به تلفن Galaxy S21 Plus خود نمره بهتری نسبت به مدل سال گذشته داده است. Le Monde .

طبق نظرسنجی EC ، شهروندان درایو پایداری را پشتیبانی کنید ، 77 درصد ادعا می کنند که ترجیح می دهند دستگاهی را جایگزین کنند. علاوه بر این ، 79 درصد معتقدند که تولیدکنندگان باید با دسترسی راحت تر به قطعات منفرد ، محصولاتشان را ساده تر کنند. اتحادیه اروپا ، که قبلاً از برچسب های رتبه بندی انرژی برای لوازم خانگی استفاده می کند ، همچنین رای داده است تا اصلاحات اصلاح را در آخرین علامت نشان دهد که جنبش به اصطلاح "حق تعمیر" بخار می سازد.

E – انتظار می رود که زباله ها تا پایان سال 2021 به بیش از 52 میلیون تن رشد کنند. تلفن های هوشمند ، که می توانند حاوی فلزات سمی مانند آرسنیک و مواد شیمیایی آلی باشند ، از بدترین متخلفان هستند. بسیاری از آنها به درستی بازیافت نمی شوند ، و اغلب در محل تخلیه خارج از کشور در آفریقا و آسیا قرار می گیرند.منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول