Dual Pixel Pro سامسونگ نوید عملکرد فوکوس خودکار تلفن های هوشمند را می دهد


سامسونگ از آخرین سنسور دوربین گوشی هوشمند خود با ویژگی جدیدی به نام Dual Pixel Pro رونمایی کرده است که نوید فوکوس خودکار سریعتر و دقیق را می دهد. سنسور 50 مگاپیکسلی ISOCELL GN2 احتمالاً به نسل بعدی گوشی های هوشمند سامسونگ و سایر دستگاه های سامسونگ وارد خواهد شد.

با فناوری تشخیص فاز Dual Pixel ، که هم توسط Samsung و هم Canon استفاده می شود ، هر پیکسل سنسور به صورت عمودی به دو فوتودایود تقسیم می شود. از آنجا که آنها نور را از زوایای کمی متفاوت دریافت می کنند ، فوکوس سریع و مستقیم بر اساس جبران می شود. از هر پیکسل روی سنسور برای فوکوس خودکار استفاده می شود ، بدون اینکه بر عملکرد سنسور تأثیر بگذارد ، سرعت AF را افزایش می دهد. این تفاوت با سنسورهای تشخیص فاز معمولی دارد ، که از پیکسل های AF کمتر توزیع شده در اطراف سنسور استفاده می کنند و بر عملکرد سنسور تأثیر منفی می گذارند. با این کار ، هر پیکسل می تواند نوری را که از بالا به پایین وارد می شود و همچنین از چپ به راست مانند گذشته مقایسه کند. این به سیستم اجازه می دهد تا در موارد خاص ، مثلاً وقتی تلفن هوشمند خود را می چرخانید ، فوکوس خودکار را سریعتر محاسبه کند. (طبق یک حق ثبت اختراع اخیر ، Canon پیکسل ها را به چهار قسمت تقسیم می کند تا همین کار را انجام دهد.)

یکی دیگر از ویژگی های جدید سنسور GN2 چیزی است که سامسونگ از آن به عنوان فناوری HDR متولد شده یاد می کند. اگر از صحنه های با کنتراست بالا مانند غروب خورشید عکاسی می کنید ، می تواند چندین عکس را در نوردهی کوتاه ، میانی و طولانی ثبت کند. این بدان معناست که شاید برای گرفتن عکس مجبور باشید دوربین را ثابت نگه دارید ، اگرچه در مقایسه با حالت HDR زمان واقعی سامسونگ 24 درصد انرژی کمتری مصرف می کند. طبق گفته سامسونگ ، این امر به طور موثر از چندین تنظیمات ISO در یک عکس استفاده می کند تا "تصاویر با دامنه دینامیکی بالا و مصنوعات حرکتی کمتر ایجاد کند". در نور بسیار کم ، می تواند به سرعت چندین فریم را با ISO بالا گرفته و پردازش کند و حساسیت نور را به میزان تقریباً 1 میلیون ISO افزایش دهد در حالی که نویز را کاهش می دهد.

سرانجام ، GN2 می تواند تصاویر 100 مگاپیکسلی را تولید کند که یک الگوریتم هوشمند موزاییک مجدد است ، ادغام سه لایه 50 مگاپیکسلی در قرمز ، سبز و آبی. به گفته سامسونگ ، "این فریم ها سپس مقیاس بندی شده و ادغام می شوند و یک عکس با وضوح 100 مگاپیکسل فوق العاده بالا تولید می کنند." مانند گذشته ، همچنین می تواند چهار پیکسل را در یک پیکسل برای بهبود حساسیت در نور کم ، با هزینه وضوح پایین تر ، ترکیب کند.

سنسور GN2 اکنون در حال تولید است ، به این معنی که احتمالاً در تلفن های هوشمند آینده Galaxy Galaxy ظاهر می شود. این می تواند دستگاه آینده Galaxy Note یا تلفن های گلکسی نسل بعدی سامسونگ (S22؟) باشد که سال آینده عرضه می شود.منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول