ناسا می گوید برخی موجودات زمینی می توانند به طور موقت در مریخ زنده بمانند


ما می توانیم ناآگاهانه مریخ و هر جهان دیگری را كه در آینده در جستجوی آن هستیم با میكروارگانیسم های موجود در سیاره خود آلوده كنیم. دانشمندان ناسا و مرکز هوافضای آلمان در سال 2019 به عنوان بخشی از آزمایش MARSBOx چندین ارگانیسم قارچی و باکتریایی را به استراتوسفر راه اندازی کردند. استراتوسفر ، دومین لایه مهم جو زمین واقع در بالای لایه ازن ، دارای شرایطی است که شباهت زیادی به سیاره سرخ دارد و مکان مناسبی برای ارسال نمونه ها به منظور کشف زنده ماندن در مریخ است. اکنون ، دانشمندان مقاله ای در مورد یافته های خود منتشر کرده اند ، جایی که آنها در مورد چگونگی زنده ماندن اسپورهای کپک سیاه از سفر صحبت کردند.

میکروارگانیسم فقط به طور موقت می تواند در سطح مریخ زندگی کند ، اما محققان دریافتند که اسپورها پس از بازگشت به خانه می توانند دوباره زنده شوند. تیم تحقیقاتی اسپورهای قارچی Aspergillus niger و Salinisphaera shabanensis ، Staphylococcus capitis subsp را قرار دادند. capitis و Buttiauxella sp. ظرف آلومینیومی MASE-IM-9 سلول های باکتریایی درون MARSBOx (یا میکروب های موجود در جو برای تابش ، بقا و نتایج زیست شناختی). در داخل ظرف دو لایه نمونه وجود داشت که لایه زیرین در برابر اشعه محافظت می شود تا ناسا بتواند اثرات تابش را از سایر شرایط محیطی جدا کند. یک بالون ناسا ظرف را به استراتوسفر منتقل کرد ، جایی که نمونه ها تحت شرایط مریخی قرار داشتند و بیش از هزار برابر بیشتر از میزان آفتاب سوختگی در معرض اشعه ماورا بنفش قرار گرفتند.

بنابراین ، Aspergillus niger زنده ماندن از سفر به معنای سفر فضایی است؟ همانطور که Katharina Siems ، یکی از اعضای تیم مرکز هوافضای آلمان ، گفت:

"با مأموریت های طولانی مدت خدمه به مریخ ، ما باید بدانیم که چگونه میکروارگانیسم های مرتبط با انسان در سیاره سرخ زنده می مانند ، زیرا برخی از آنها ممکن است سلامتی داشته باشند علاوه بر این ، برخی از میکروب ها می توانند برای اکتشافات فضایی بسیار ارزشمند باشند. آنها می توانند به ما کمک کنند تا مواد غذایی و مواد را به طور مستقل از زمین تولید کنیم ، که بسیار دور از خانه خواهد بود. "

سال گذشته ، ناسا سیاست های خود را به روز كرد تا تعهد قوی تر خود را در جلوگیری از آلودگی انسان به ماه و مریخ نشان دهد. آژانس می خواهد اطمینان حاصل كند كه ناآگاهانه ارگانیسم ها یا سایر آلودگی ها را از زمین به جهان های دیگر ، از آنجا که این می تواند جستجوی زندگی فرازمینی را به خطر بیاندازد. آوردن آنها از جهان دیگر می تواند بر محیط زیست ما نیز تأثیر منفی بگذارد. سایمز توضیح داد که آزمایشاتی مانند ماموریت MARSBOx "یک روش واقعا مهم برای کمک به ما در کشف تمام پیامدهای سفر فضایی است در مورد زندگی میکروبی و اینکه چگونه می توانیم این دانش را به سمت کشف های شگفت انگیز فضایی سوق دهیم. "منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول