آنچه برای تهیه شغل ساخت رباتیک مریخ برای NASA لازم است


ماموریت مریخ 2020 ناسا پس از سفری هفت ماهه ناخوشایند قرار است با خیال راحت به سیاره سرخ برسد و روز پنجشنبه پیش از با استفاده از مریخ نورد Perseverance و خود را وارد مدار کند. ابتکار نمونه اولیه هلی کوپتر که در حال جستجو برای یافتن شواهد حیات میکروبی باستان به سطح سیاره بوده است.

با این حال ، این آزمایش برای مدت طولانی تر از پشتکار در حال کار است در فضای بین سیاره ای سفر کرده است. این مأموریت برای اولین بار در سال 2012 اعلام شد ، اوج کار نزدیک به یک دهه صدها ماشین ، طراح ، دانشمند موشک و مهندس در آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا است. اما فقط کسی نمی تواند در آنجا استخدام شود ، که برای تاسیسات تولید فضاپیماهای برتر جهان و تجهیزات ساخت که سطح سیارات همسایه را جلب می کند کار می کند.

برای محمد آبید ، معاون مهندس ارشد مکانیک در مریخ ماموریت 2020 ، مسیر کار در JPL در تونس آغاز شد ، جایی که وی بزرگ شد. وی برای انگادجت توضیح داد: "بعد از دبیرستان ، من در اروپا استاد خود را گذراندم و دوره لیسانس خود را گذراندم." "سپس برای دکترا به اینجا آمدم ایالات متحده." Abid اظهار داشت ، بدست آوردن نمرات خوب به افزایش شانس وی برای رسیدن به موقعیت در JPL کمک می کند ، اما "داشتن کارآموزی ، شرکت در دوره های کارآموزی ، واقعاً مهم بود. این به من آنچه را که برای رسیدن به مکان خودم نیاز داشتم داد. "

" نوعی از افراد وجود دارد که … فقط ساعات کار خود را انجام می دهند و می روند. دیگران ، آنها بیشتر سعی کردند همه چیز را که می توانند جذب کنند تا موضوعی را که روی آن کار می کردند گسترش دهند. اعم از ساخت قطعات ، طراحی قطعات ، نوشتن کد ، هر چه که باشد بنابراین ، سعی کنید فراتر از آن بروید ، "توصیه کرد. "این مفهوم دیگری دارد که" بله ، او کارآموزی را تمام کرد و آنها گزارش "در مقابل" بله را ارائه دادند ، آنها این گزارش را انجام دادند و سپس علاوه بر این ، کمک های اضافی برای شرکت ارائه دادند. "[19659002] Abid همچنین از متقاضیان بالقوه JPL برای توسعه و پرورش سرگرمی های خود حمایت می کند ، خواه این کار غوطه ور شدن در اطراف گاراژ هنگام روبات های خانگی ، یادگیری در مورد هک اخلاقی ، یا حتی فقط نقاشی و سایر هنرهای سنتی باشد. این تجربه عملی اضافه شده می تواند تردید اضافی مورد نیاز برای متقاعد کردن استخدام کنندگان برای استخدام شما در مقابل یک رقیب کاملاً واجد شرایط دیگر باشد. وی ادامه داد: "ساخت یک روستا برای پرورش یک مریخ نورد نیاز دارد." "این یک تیم کامل است و پس از آن شما علایق فرد را بر اساس میل آنها ، اینکه با چه چیزی راحت هستند و می خواهید چه چیزی باشید ، می دانید."

"همه داستان جالبی دارند که در مورد چگونگی حضور در اینجا بگویند. و چه چیزی برای آنها خوب کار کرد. " "برای ساخت این تجهیزات انواع مهارت ها لازم است ، بنابراین ناسا کارمندان خود را به ادامه این برنامه های فوق برنامه تشویق می کند." استخر متقاضی ، شما هنوز هم باید مصاحبه خود را تصویب کنید ، که همانطور که Abid یادداشت می کند ، "به ویژگی های زیادی وابسته است." برخی از مصاحبه کنندگان س difficultال های دشوار مانند "چند توپ گلف در اتوبوس مدرسه" را بدنبال گوگل می پرسند در حالی که برخی دیگر بیشتر به مهارت های تفکر انتقادی متقاضی یا توانایی های بین فردی متمرکز می شوند ، "نحوه کار درون تیمی ، رفتار در تیم ، "آبید توضیح داد. "هیچ معیار مشخصی وجود ندارد. این بسیار وابسته به شخص است ، وابسته به نیاز است. "

به عنوان معاون مهندس ارشد مهندسی ، مسئولیت های Abid در JPL نیز بسیار متنوع است ، بسته به فاز پروژه ای که در حال حاضر در آن قرار دارد. برای مرحله طراحی ، تمرکز او بر روی "آیا شما طراحی های درستی دارید ، آیا این طرح مناسب برای استفاده ما است؟ چه معاملاتي لازم است كه انجام شود و چه تصميماتي بايد گرفته شود تا يك طرح در مقابل يك طرح ديگر انجام شود؟ "

پس از ورود پروژه به مرحله ساخت ، آبيد بايد نگران اين باشد كه" آيا ما درست كار مي كنيم ، چه موادی که ما استفاده می کنیم ، چه آنالیزهایی است که ما استفاده می کنیم؟ " اساساً اطمینان حاصل شود که تیم س theالات درست را می پرسد و از آنها اطمینان حاصل می کند ، همانطور که وی گفت: "سیستم مناسبی را ارائه می دهد که می تواند نیازها و محدودیت هایی را که ما برای این ماشین پیچیده فوق العاده پیچیده داریم برآورده کند."

و مرحله تأیید به ویژه برای Abid هیجان انگیز است. وی توضیح داد: "هر وقت كه شما تستی می نویسید ، دوست دارید در همان ابتدای پروژه به همان تعداد مشكل داشته باشید." "زیرا می خواهید همه آن مشکلات را درست قبل از زدن دکمه قرمز برای راه اندازی حل کنید." این مشکلات می تواند از بررسی مجدد اینکه چسب ها برای چسباندن اجزای سازنده به هم پیوند می خورند ، به اندازه کافی محکم باشد تا اطمینان حاصل شود که سیستم های حیاتی خود را به قطعات زیر فشار پرتاب نمی کنند.

از نظر كریستینا هرناندز ، یك مهندس سیستم Payload در JPL ، این موقعیت درمورد پرسیدن "چرا" است. وی به Engadget توضیح داد: "ما در همه معاملات نوعی جک هستیم." "کار ما حضور در آن است. ما مهندس مکانیک نیستیم ، مهندس برق یا مهندس نرم افزار نیستیم – حتی اگر بسیاری از ما این زمینه ها را داشته باشیم – اما وظیفه ما این است که به نوعی به تصویر بزرگ نگاه کنیم و ببینیم این چیز به هم پیوسته است. "[19659002] "مهندس سیستم حمل بار اساساً شخصی است که وظیفه آن درک ابزار علمی یا ابزاری است که ما در دست داریم پشتکار " ، هرناندز افزود. "بنابراین دلیل اینکه من به خصوص مهندسی سیستم های محموله را دوست دارم این است که علاوه بر درک فن آوری ساز ، طراحی ، برنامه نویسی ، شما همچنین باید انگیزه انجام آن را درک کنید و این بدان معنی است که شما از علم مطلع می شوید [behind those systems]. "

مسیر هرناندز به JPL کمی مستقیم تر از مسیر Abid بود. وی از کارشناسی ارشد طراحی فضاپیما و مدل سازی محیط های فضایی از کال پلی سان لوئیس اوبیسپو در کالیفرنیا فارغ التحصیل شد و در ابتدا علاقه مند به ایجاد سیستم هایی برای جمع آوری ناخواسته های فضایی از مدار کم زمین بود.

"این مسئله من را مجذوب خود كرد ، بنابراین من مهارتهای اساسی برنامه نویسی [like FORTRAN] و مهارتهای آزمایش را آموختم ، اما مهمتر از آن ، این مهارتهای تفكر انتقادی بود." "یک مهندس سیستم باید بتواند تمام رشته هایی را که برای تهیه هر طرح خاصی لازم است مورد س questionال قرار دهد."

هر موقعیت در JPL به چنین گستردگی و عمق دانش کافی نیاز ندارد. در حالی که برخی از کارمندان در طول زندگی شغلی خود چندین بار بین نقش ها و تیم ها جابجا می شوند ، برخی دیگر جایگاه خود را پیدا می کنند و به آن پایبند هستند. هرناندز گفت: "منظور من این است که به تو بستگی دارد." "من مردمی را ملاقات کردم که واقعا عاشق اتصال دهنده ها هستند. این تمام کاری است که آنها می خواهند انجام دهند ، آنها واقعاً علاقه زیادی به اتصال دهنده ها دارند و بسیار جالب است زیرا ما به چنین متخصصان موضوعی نیاز داریم. "

برای هرناندز ، جذاب ترین قسمت چرخه تولید مریخ 2020 تأیید و تأیید بوده است. فاز. وی توضیح داد: "اگر شما فن آوری جدیدی دارید که برای اولین بار در حال امتحان کردن آن هستید ، باید در آن اعتماد به نفس ایجاد کنید." "و سپس شما وارد این مرحله می شوید که نمونه اولیه دستگاه خود را دارید ، ما آنها را مدل های مهندسی می نامیم ، سپس باید آن را به مجموعه آزمایش ببرید. از نظر من این مکان یکی از جذاب ترین مکانهای JPL است. "

این تا حدی به این دلیل است که سایت آزمایش JPL محل زندگی Optimism ، دوقلوی تقریباً یکسان است. مریخ نورد و همچنین یکی برای هلی کوپتر Ingenuity . با اجرای آزمایشات روی آنها ، "شما واقعاً شروع به علف هرز می کنید ،" آیا این اجرای صحیح سخت افزار است و مهمتر اینکه ، چگونه با نرم افزار تعامل برقرار می کند؟ "

 نصب بالگرد Ingenuity ، JPL تاسیسات مونتاژ فضاپیماها. (NASA / JPL-CALTECHÂ)

NASA / JPL-CALTECH

"و همین طور پس از بررسی مهم در طراحی ، جایی که می دانید طراحی نسبتاً پایدار است ، شروع به آزمایش آن در سطح سیستم می کنید ،" . "و این همان جایی است که شما می دانید همه مهندسان سیستم هیجان زده می شوند زیرا شما نوعاً احساس می کنید که آیا سیستم پایان به پایان به سمتی می رود که شما بر اساس اهداف علمی و مأموریت خود تصور کرده اید."

تاریخ ورود Mars 2020 نزدیک شد ، فشارها بر روی تیم به طور مداوم افزایش می یابد. هرناندز گفت: "یکی از مواردی که احساس می کنم در حال حاضر در مورد عملیات بسیار منحصر به فرد است این است که ما در حال آماده شدن برای رفتن به زمان مریخ هستیم." "و بنابراین در این دوره ، تیم به طور موثر شیفت شب مریخ را کار می کند. ساعتهای خود را هر روز تقریباً 37 دقیقه تنظیم می کنیم تا بتوانیم تمام دستورالعمل ها را هنگام خواب به وسیله نقلیه به دست آوریم و سپس این فعالیت ها را انجام می دهد و اطلاعات بعدی را به دست می آوریم. روز. "

" در نهایت درست است که شما دستورالعمل های وسیله نقلیه را برای سه یا چهار سول [Martian days, or 24 hours 39 minutes 35.244 seconds] ارسال می کنید ، "او ادامه داد. با توجه به اینکه این تیم از دریافت بازخورد تقریباً فوری از آزمایشات خود در زمین لذت برده است ، این می تواند یک تمرین اعصاب خردکن باشد. "من عادت دارم همان جا لپ تاپ ها را آزمایش کنم. سخت افزار درست آنجاست ، من نتیجه را می بینم ، داده ها را می بینم و بلافاصله تنظیم می کنم. و اکنون مانند این چالش اضافی است که خوب شما این را طوری طراحی کرده اید که به اندازه کافی قوی باشد تا بتواند از خودش مراقبت کند. "

" یکی از مواردی که من قدردانی کرده ام اتوماسیون و هوش خودرو است ، تا بتواند در هنگام استفاده از فرصتهای علمی تصمیماتی برای حفظ امنیت خود بگیرد. "

انتظار می رود که مأموریت مریخ 2020 در روز پنجشنبه 18 فوریه ساعت 3:55 بعد از ظهر به مقصد برسد. برای مشاهده مستقیم قرار دادن مدار در به کانال YT ناسا بروید و مطمئن شوید که Built for Mars: The Perseverance Rover را ببینید ، اولین بار در کانال Nat Geo در 8 بعدازظهر پنجشنبه برای عمیق تر به آنچه برای طراحی و ساخت این کاوشگران سیاره ای رباتیک باورنکردنی نیاز بود – از جمله یک نگاه اجمالی نادر در عملیات داخل ساختمان 179 و اتاق تمیز "منطقه 151" که در آن پشتکار و ] نبوغ کنار هم قرار گرفت.منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول