بررسی Akai MPC Live II


واحد خود بسیار بزرگتر است. اضافه شدن یک میله در امتداد پایه حاوی "مانیتورهای استودیو" (بلندگوها) باعث سایه عمیق تر شدن آن می شود. از دیگر تغییرات کوچک می توان به انتقال کنترل اصلی میزان صدا از قسمت عقب دستگاه به گوشه بالا سمت چپ اشاره کرد که با توجه به بلندگوهای داخلی حتی بیشتر منطقی به نظر می رسد. برخی از دکمه های دیگر کمی جابجا شده اند ، اما از لحاظ عملکردی یکسان باقی مانده اند.

 بررسی MPC Live II

James Trew / Engadget

فراتر از بلندگوهای جدید ، نسخه قابل توجه دیگر ارتقا hardware سخت افزاری در قسمت پشتی است. دقیقاً مانند MPC Live اصلی ، شش خروجی صدا ، چهار پورت MIDI (دو ورودی و دو ورودی) و چهار ورودی صوتی خواهید یافت. همراه با همان اتصالات USB (دو نوع A و یک نوع B برای اتصال به دسک تاپ). این چیزی است که شما دقیقاً بالای پورت های MIDI جاسوسی می کنید: چهار درگاه CV / Gate ، به MPC Live II این امکان را می دهد که با تعداد زیادی دنده آنالوگ نیز خوب بازی کند.

آنچه واقعاً از من بیرون می رود ، در مقایسه با Maschine به عنوان مثال ، آسان بودن MPC Live II به مرکز نصب قایق شما آسان است. با اتصال MIDI فراوان ، Live اصلی در حال حاضر یک مرکز عالی بود. اضافه شدن خروجی های CV باعث جذابیت بیشتر آن می شود. این اولین بار در خانواده MPC نیست که پورت CV به آن اضافه می شود (MPC One و X نیز دارای آن هستند) ، اما اعتبار آن را جمع می کند.

اگر همه اینها کافی نباشد ، MPC Live همچنین از Wi-Fi و بلوتوث. مورد اول امکان اتصال بی سیم با Ableton Live (از طریق نرم افزار "Link" Ableton را به همراه سایر امتیازات (مانند به روزرسانی های میان افزار بدون دردسر)) فراهم می کند. مورد دوم به شما امکان می دهد تا از صفحه کلید بلوتوث MIDI برای کنترل Live II استفاده کنید. اتصالات بی سیم غالباً در مقایسه با همتایان کابلی خود (در بیشتر مواقع به دلیل تأخیر) پایین تر تلقی می شوند ، اما در اینجا با توجه به تعداد زیادی از مواردی که می توانید به آن متصل شوید ، این یک مزیت محسوب می شود ، آزادی افزودن چیزی به صورت بی سیم حداقل یک کابل کمتر است که می توانید با آن ارتباط برقرار کنید. پشت میز شما.

نرم افزار

اگر نرم افزاری که نمایش را خنک نمی کند ، همه دکمه ها ، دستگیره ها و پد های دنیا نمی توانند کمک کنند. خوشبختانه آکاای سالهای زیادی در این بازی حضور دارد که در اینجا جای نگرانی نیست. به نظر می رسد که بستر MPC با بروزرسانی های منظم و ویژگی های جدید بسیار خوب حفظ شده است. برای هدایت این نقطه از خانه ، نسخه 2.9 امروز منتشر شد که شامل یک سینت سایزر جدید درام است و به لیست موتورهای صوتی داخلی که با MPC Live II ارائه می شوند ، اضافه می شود.

قبل از اینکه به موارد خوب مانند پلاگین های پردازنده برسیم ، اگرچه ، ارزش دارد که در مورد رابط کاربری عمومی صحبت کنیم. من درست بیرون خواهم آمد و آن را خواهم گفت: من خیلی طرفدار نیستم. این بدان معنا نیست که این بد است ، از بسیاری نظرها در واقع بسیار سرراست است. جستجوی گزینه های سطح بالای منو آسانتر نیست. همین که زیر آن منوی اصلی قرار می گیرید ، همه چیز کمی پیچیده تر می شود.

 بررسی MPC Live II.

James Trew / Engadget

قسمت عمده ای از این اصطکاک حداقل برای من این است که آکاای رویکرد کمی متفاوت از اکثر نرم افزارهای دسک تاپ در مورد اجزای سازنده آهنگهای شما به عنوان مثال ، در یک DAW معمولی ، مانند Logic ، شما ممکن است ابزارهای مختلفی برای ساخت بخشهایی از یک آهنگ داشته باشید ، اما در نهایت همه به یک جدول زمانی خطی بر می گردند. با MPC ، شما چندین "سکانس" کوچک می سازید و سپس آنها را به ترتیب دلخواه "بازی" می کنید ، یا آنها را به صلاح خود خط می کشید. این فروش آن تا حدی کوتاه است ، اما ساده ترین راه برای توصیف آن است.

این ، به خودی خود ، چیز بدی نیست. اگر از نمای "جلسه" Ableton Live استفاده کرده اید ، پس از آن آشنا به نظر می رسد. برای من ، بیشتر در مورد است که چگونه می خواهد شما این قطعات را بسازید. وقتی برای ساختن یک دنباله جدید وارد می شوید ، به دنباله یک عدد اختصاص می دهید ، سپس انتخاب کنید که آن آهنگ صوتی باشد یا یک قسمت پلاگین ، آهنگ MIDI و غیره. از آنجا شماره آهنگ را به آن آهنگ اختصاص می دهید. در این حالت به طور بالقوه انعطاف پذیری بیشتری وجود دارد ، اما تغییر چیز اشتباه یا فراموش کردن اینکه کدام بخش کدام یک آسان است نیز آسان است. از نظر گردش کار ، من آن را بصری نمی دیدم ، مخصوصاً وقتی که می خواهیم درباره تصویر بزرگتر آهنگ خود فکر کنیم.

صفحه های نمایشگر دیگری وجود دارد که می توانید برای آنها وقت بگذرانید ، از جمله یک نوع قدیمی خوب رول پیانو ، میکسر و اتوماسیون و موارد دیگر ، استفاده از همه آنها حتی با فضای نسبتاً محدود صفحه نیز آسان است. در واقع ، غالباً صفحه لمسی کارها را آسانتر از آنچه در دسک تاپ هستند انجام می دهد ، مانند استفاده از انگشت برای کشیدن در خط اتوماسیون به جای ماوس یا دستی سوار کردن یک دستگیره.

خبر خوب این است که یک دسک تاپ همراه نیز وجود دارد. برنامه ای که منعکس کننده نرم افزار داخلی MPC است. بنابراین یا می توانید از آن برای تنظیم دقیق ایده ها و آرایش خود استفاده کنید ، یا فقط برای ایجاد اجزای اصلی خود از سخت افزار استفاده کنید و بعداً به دسک تاپ بروید.

من زیاد به جنبه نرم افزاری چیزها نمی پردازم ، از آنجا که ویژگی های سخت افزاری زیادی برای استفاده وجود دارد ، اما مصنوعات داخلی ساخته شده قابل ذکر است. سه افزونه ملودیک Bassline ، Electric و TubeSynth هستند که اکنون DrumSynth به آنها پیوست. Bassline یک موتور صوتی مونوفونیک است ، TubeSynth یک شبیه سازی چند صدایی پرنعمت / آنالوگ و پیکوهای الکتریکی Electric تقلید الکتریکی است. جای تعجب نیست که DrumSynth جدید یک موتور ضربی است.

هر چهار مصنوعی برای شرکتی که بیشتر به سخت افزار معروف است (آکاای واقعاً ادعا نمی کند که یک شرکت نرم افزاری یا مصنوعی است) کاملاً قابل استفاده هستند. مورد علاقه شخصی من TubeSynth است ، زیرا من مکنده صداهای بزرگ آنالوگ هستم و آنها را به صورت بیل دار می باشد. باس لاین در سطح پایین ضخیم و بدخلقی نیز قرار دارد ، و ایستگاه از پیش تنظیم شده کمی از همه چیز را ارائه می دهد. به نظر من ، الکتریکی از بین سه پلاگین ملودیک از نظر صوتی سردترین است. ارائه انواع اصوات کلیدی کار مشکلی است ، اما ممکن است با برخی از گسترش های Akai ، نمونه گیری یا استفاده از VST شخص ثالث در دسک تاپ ، از شما بهتر استفاده شود. بدون شک ، Native Instruments اکوسیستم MPC را در مورد مصنوعات مورد استفاده قرار می دهد ، اما موارد ارائه شده در اینجا کار خوبی را در پوشش موارد ضروری انجام می دهند و قطعاً به سمت خانه و هیپ هاپ منحرف می شوند – دقیقاً ژانرهای طرفداران MPC بیشترین علاقه را دارند. [19659018] بررسی MPC Live II. ” credit=”Akai” crediturl=”” data-ops=””/>

آکاای

با این وجود که این اولین معرفی خود است ، باید در مورد DrumSynth جدید با جزئیات بیشتری صحبت کنیم. برخلاف سایر مصنوعات نرم افزاری ، هنگام انتخاب DrumSynth ، شما یکی از نه نمونه را انتخاب خواهید کرد: Clap ، Crash ، HiHat ، Kick ، ​​Multi ، Perc ، Ride ، Snare و Tom. همه آنها اساساً از قبل برای هر نوع ضربه درام (نوار چند) تنظیم شده اند. در هر یک از آنها چندین سبک مختلف "کیت" وجود دارد ، برخی از آنها با نام های کمتر ظریف مانند "هشتاد" یا "نود" که به نظر می رسد بسیار شبیه کیت های 808 و 909 هستند.

انتخاب ایستگاه از پیش تنظیم به طور شگفت انگیزی جامع است. من در زمان خود از طریق صفحات و صفحات کیت های درام داخلی کار کرده ام و اغلب اگر یک کیت صوتی بی صدا یا یک کیت الکترونیکی اساسی می خواهید ، خوب هستند. اما در اینجا ، من می توانستم خودم را ببینم که تقریباً از همه صداها درست در خفاش استفاده می کنم.

حتی اگر از پیش تنظیم ها دوست ندارید ، می توانید دست به کار شوید و ضربه های طبل خود را بسازید. یک کیت مجازی را انتخاب کنید و سپس در بین بسیاری از پارامترهای دیگر ، حمله ، تنظیم ، پوسیدگی ، اعوجاج را تغییر دهید. پس از صدایی که دوست دارید ، می توانید آن را در کتابخانه ذخیره کنید. MPC Live قطعاً به لطف این به روزرسانی احساس جامع تری می کند.

این ، البته همه چیز در بالای آنچه خانواده MPC واقعاً درباره آن هستند ، است: نمونه برداری. ممکن است بسیاری حتی هرگز به پلاگین ها شیرجه نزنند زیرا آنها ترجیح می دهند صداهای خود را پیدا کنند و از آنها نمونه برداری کنند و از شبکه پد معروف شده برای پخش زنده آنها (یا "زنده" ضبط شده) استفاده کنند. نیازی به گفتن نیست که نمونه گیری در اینجا با داشتن استریو فونو و ورودی های TRS 1/4 اینچی که عمدتا تحت پوشش شما هستند ، هنوز هم لذت بخش است. البته می توانید فقط با کارت SD یا درایو شست نمونه ها را بیاورید. از آنجا می توانید آنها را به حافظه داخلی 16 گیگابایتی Live II منتقل کنید یا اگر محتاط هستید ، حتی SSD را در محل قرارگیری SATA در قسمت زیرین واحد نصب کنید.

بیت برای رفتن

من می دانم که رسیدن به این قسمت مدتی طول کشید ، اما من واقعاً فکر می کنم قبل از رسیدن به چگونگی جمع شدن همه چیز به عنوان یک استودیوی قابل حمل ، لازم است ابتدا آنچه در داخل جعبه است را تعیین کنید. همچنین زمان خوبی برای صحبت در مورد بلندگوهای داخلی است.

آکاای آنها را مانیتورهای استودیو می نامد ، که منطقی است با توجه به اینکه این استودیو را به عنوان یک استودیوی همه در یک مرحله انتخاب می کند. اما برای بسیاری ، این اصطلاح نوع بسیار ویژه ای از بلندگو را نشان می دهد – سخنی که با فاکتورهای شکل فشرده و عجیب و غریب سازگار نیست ، یا با محیط هایی که دستگاه قابل حمل در آن در حال تغییر است دائماً در حال تغییر است. یک کار عالی دشوار است بگوییم که چقدر خنثی / مسطح هستند ، اما همچنین در انتهای بالا بیش از حد بیس سنگین و یا خنده دار به نظر نمی رسند. در نهایت ، فکر نمی کنم افراد زیادی از آنها برای تکمیل ترکیبی از آهنگ خود استفاده کنند. (هرچند ، اگر این کار را انجام دهید به من اطلاع دهید!) از نظر حجم ، صدای آنها زیاد نیست. شما برای یک جمع / مهمانی کوچک خوب خواهید بود (به عنوان مثال) ، اما آنها واقعاً برای شنیدن آنها هستند در حالی که روی میز / دامان شما هستند. با وجود درایورهای کوچک ، فرکانس های پایین به خوبی نمایان می شوند و گذرگاه ها به آن سوراخ می کنند. اما برخی از تله ها یا سایر صداهای ناخوشایند گاهی اوقات با صدای کم کمی ترد به نظر می رسند. در بیشتر موارد ، آنها اعتبار قابل حمل MPC Live را قوی تر می کنند.

 بررسی MPC Live II.

James Trew / Engadget

با نسخه اصلی ، همیشه می توانستید آن را با خود ببرید و در هر کجا که هستید موسیقی بسازید تحت تعقیب. باتری داخلی به این معنی بود که شما نیازی به خروجی ندارید ، و جک هدفون به شما امکان می داد آنچه را انجام می دهید بشنوید (تا حدودی مهم). و این خوب است ، اما استفاده از هدفون بدون توقف در طول یک مسابقه ساخت ماراتون طاقت فرسا است. و بعضی اوقات ممکن است بخواهید همراه با کسی ، شاید یک خواننده آواز یا یک گیتار ، بازی کنید. خوب ، اکنون می توانید.

نکته منفی این است که ، از نظر عملی ، MPC Live II کمی قابل حمل تر از قبل است ، زیرا نوار بلندگو عمق حدود دو اینچ را به واحد اضافه می کند. اما بیایید واقعی باشیم ، اصل فقط به سختی قابل حمل بود. برای چمدان کردن حتماً به کیسه ای احتیاج داشتید و در اینجا تغییری ایجاد نمی شود. این بار فقط به یک کیف کمی بزرگتر احتیاج خواهید داشت.

یک نکته کوچکی که باید ذکر شود این است که بلندگوها به طور مستقل از هدفون کار نمی کنند. گفته می شود ، اتصال هدفون بلندگوها را غیرفعال نمی کند مانند لپ تاپ یا تلفن. بدیهی است که این از طریق طراحی صورت می گیرد ، زیرا نظارت یک امر مهم است. اما همچنین به این معنی است که شما می توانید در ذهن خود گیر کنید و کاملا فراموش کنید که با صدای بلند هم بازی می کند. چیزی که همسایگانم می توانند تصدیق کنند. در پشت یک سوئیچ وجود دارد که بلندگوها را روشن / خاموش می کند و کنترل اصلی صدا در بالای آن قرار دارد ، اما این همان کنترل صدا برای هدفون است ، بنابراین مراقب باشید

Wrap up

 MPC Live II review. [19659003] James Trew / Engadget </p>
</figure>
<p> من در واقع از قبل از بیرون آمدن Maschine + با MPC Live II بازی می کردم. و هنگامی که آن فرود آمد ، من فکر کردم که آیا ممکن است احساس من در مورد آکاای تغییر کند. من به طور کلی طرفدار سخت افزارها و افزونه های Native Instruments هستم و تقریباً از چرخ دنده Akai استفاده نکرده ام. وقتی آخرین ماشین Maschine از روی میز من عبور کرد ، من کاملاً با آن همراه شدم و احساس کردم که از نظر صوتی از MPC Live II برتر است. اما قدردانی من از آنچه Live II توانایی آن را دارد ، به ویژه در مقایسه با Maschine ، اخیراً افزایش یافته است. </p>
<p> برای اولین بار ، اعتبار قابلیت حمل MPC Live II بسیار قوی تر است. این دو دستگاه از نظر جرم تقریباً یکسان هستند. اما باتری داخلی Live II به این معنی است که شما واقعاً می توانید از این مورد در هر مکانی استفاده کنید. Maschine هنوز به یک خروجی نیاز دارد. البته ، آن سخنرانان نیز هستند. این واقعیت که Live II از قابلیت اتصال بیشتری برخوردار است ، باعث جذابیت بیشتر آن برای کسانی می شود که تجهیزات زیادی در استودیوی خود دارند. </p>
<p> با این وجود ، وقتی صحبت از کار اصلی ساخت موسیقی می شود ، نکات تعادل را احساس می کنم راه دیگر. در اعتبار نمونه گیری Live II تردیدی وجود ندارد ، اما Maschine در اینجا نیز هیچ مشکلی ندارد. و وقتی صحبت از موتورهای صوتی می شود ، Native Instruments به سادگی میراث قوی تری دارد و این امر با ارائه سازهای مناسب ، اما بسیار باریک در MPC به اثبات رسیده است. اگر می خواهید صداهای خود را ایجاد کنید ، مخصوصاً به عنوان یک دستگاه مستقل ، من هر بار با Maschine می روم. من همچنین هرگز به طور كامل با چگونگی خواسته شدن آكایی از شما برای ساختن آهنگ آشنا نشدم. این بد نیست ، فقط به اندازه سایر سیستم عامل ها بصری نیست. برای من ، این نوعی معامله بزرگ است ، زیرا هیچ چیز بدتر از این نیست که یک ایده عالی در مجموعه حلقه های هشت باری خسته شود. </p>
<p> به عنوان یک بسته کامل ، این دو تقریباً با یک قیمت کار می کنند ، بنابراین واقعاً به آنچه می خواهید انجام دهید (و چگونگی انجام آن) بیایید. اگر می خواهید در بسیاری از موارد خوب باشد ، MPC Live II یک فروش آسان است. اگر کاری می خواهید که وظایف اصلی طراحی صدا ، تعیین توالی و ساخت آهنگ را انجام دهد ، رأی من به Maschine + می رسد. البته ، همه موارد دیگری وجود دارد که ممکن است بخواهید در نظر بگیرید ، از جمله سایر MPC ها ، اما بسیاری از افرادی که به دنبال گزینه های بدون رایانه شخصی هستند ، احتمالاً خود را در جایی بین این دو قرار می دهند. با این وجود ، طرفداران نمونه با تجهیزات دنده خارج از خانه ، یک خانه طبیعی در MPC Live II پیدا می کنند.</pre>
<p><br />
<br /><a href=منبع اصلی

ترجمه از تک باز

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول