تبدیل دوربین نیکون به وبکم امکان پذیر شد


۲۲ مرداد ۹۹ ساعت ۱۷:۱۰

شرکت Nikon با انتشار یک نرم افزار کارآمد، تبدیل دوربین نیکون به وبکم و استفاده از آن در مکالمات ویدیویی را فراهم کرد.

در دوره کنونی با توجه به شیوع کرونا و اینکه درصدی از مشاغل از راه دور اداره می‌شوند، حالا شرکت بزرگ دوربین‌سازی نیکون از نرم افزار جدیدی رونمایی کرده است. نرم افزاری که به شما اجازه می‌دهد تا از دوربین نیکون خود به عنوان وب کم استفاده نمایید. شرکت‌های مختلف دوربین‌سازی نظیر پاناسونیک، کانن و فوجی در هفته‌های گذشته این امکان را برای کاربران خود فراهم آورده بودند. حالا نوبت به شرکت بزرگ نیکون رسیده تا از نرم افزار جدید خودش رونمایی کند.

وب کم به وسیله دوربین نیکون

تبدیل دوربین نیکون به وبکم

درصد زیادی از رایانه‌ها و تبلت‌ها بصورت پیش‌فرض از وب کم‌های داخلی بهره می‌برند. با این حال کیفیت ضعیف آن‌ها احتمالا پاسخگو نیاز شما نباشد. با فرض بر اینکه شما قرار است ساعات طولانی را به کمک وب کم مشغول به کار شوید، در نتیجه نیازمند یک زیرساخت مناسب خواهید بود. همین موضوع در هفته‌های گذشته باعث شد تا همه شرکت‌های ساخت دوربین بر روی این موضوع تمرکز کنند. استفاده از وب کم به وسیله‌ی دوربین‌های حرفه‌ای نظیر نیکون قطعا کیفیت تماس‌های شما را به شکل قابل توجهی بهتر خواهد ساخت.

البته در گذشته نیز راه‌حل‌هایی برای این ماجرا وجود داشته است. اما هیچ‌کدام از آن‌ها بطور رسمی نبوده و فراهم آوردن امکان تماس تصویری به وسیله‌ی دوربین‌های حرفه‌ای همراه با سختی‌های زیادی روبرو بوده است. حالا با انتشار نرم افزار رسمی از طرف نیکون، دوربین‌های این شرکت نیز از این پس به راحتی می‌توانند به عنوان وب کم مورد استفاده قرار بگیرند. ابزاری که استفاده از آن بسیار ساده، سریع و قابل اعتماد خواهد بود.

وب کم به وسیله دوربین نیکون

این نرم افزار با عنوان “Webcam Utility” هم‌اکنون در سایت رسمی سایت نیکون قابل دریافت خواهد بود. البته باید بخاطر داشته باشید که این نرم افزار صرفا با دوربین‌های سری DSLR و Mirrorless سازگاری خواهند داشت. خوبی این نرم افزار این است که شما نیازی به کارت کپچر نخواهید داشت.منبع اصلی

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های تک باز به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و این سایت مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول